Ågrafik.png

Storkreds Sjælland

Det er storkredsens formål er at engagere og organisere medlemmerne, ved at støtte op om og igangsætte lokalforeninger og lokale initiativer,

som arbejder hen imod Alternativets formål. Samt organisere det politiske arbejde i region Sjælland.

 

1maj_download.png


Nyhedsbrev

Tak, fordi du vil deltage i den venlige revolution.

Tilmeld dig Alternativets nyhedsbrev

Du har nu tilmeldt dig Alternativets nyhedsbrev. Husk at tjekke din email for at bekræfte tilmeldingen.


Kandidater i Storkreds Sjælland

Sascha Faxe

Kandidat

sascha.faxe@alternativet.dk

29618565

Peter Kjær Hansen

Kandidat

peter@kjaerhansen.net

20907779

Lars Birger Nielsen

Kandidat

ac.lb@mail.dk

21929719

Kristian Gylling

Kandidat

kr.gylling@gmail.com

26732300

Kirsten Kock

Kandidat

kirsten.kock@alternativet.dk

50550301

Anne Grete Kamilles

Kandidat

kamilles@gmail.com

31375311

Ulla Munksgaard

Kandidat

ulla.munksgaard@alternativet.dk

20424407

Bestyrelsen i Storkreds Sjælland

Dan Lundstedt

Forperson

dan.lundstedt@alternativet.dk

60823612

Ida Aasvang

Næstforperson

idalauraaasvang@gmail.com

27633402

Mariann Hansen

Kasserer

mariann.hansen68@gmail.com

30169347

Skriv til os


Kalender